راهنمای فشار سنج دیجیتال

آموزش استفاده از فشارسنج فوکسی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

 

آموزش استفاده از فشارسنج فوکسی | چگونگی تنظیم و اندازه‌گیری فشار خون

راهنمای استفاده از فشارسنج فوکسی

اندازه‌گیری فشار خون دغدغه بسیاری از افراد برای تضمین سلامتی و مدیریت درمان‌ بیماری‌های مختلف است. یکی از بهترین ابزارها برای انجام این کار، استفاده از فشارسنج فوکسی است. این دستگاه از فناوری ASP یا پردازش سیگنال دقیق استفاده می‌کند و دقت بسیار بالایی دارد. با این حال استفاده از این محصول نیاز به آشنایی با نکات آموزش استفاده از فشارسنج فوکسی در زمینه‌هایی مانند راه‌اندازی، تنظیم، اندازه‌گیری و … دارد. در این مطلب این نکات را با شما در میان می‌گذاریم.

فشارسنج فوکسی چه اجزایی دارد؟

فشارسنج فوکسی دارای اجزایی مانند بدنه، نمایشگر، بازوبند, کیف ضد ضربه و آداپتور می‌باشد. بدنه این دستگاه دو سوکت دارد. یک سوکت برای آداپتور و دیگری برای اتصال به بازوبند است که در دو طرف بدنه قرار گرفته‌اند. همچنین روی بخش فوقانی سه دکمه وجود دارد. دکمه سمت چپ، مخصوص حافظه می‌باشد؛ دکمه سمت راست، دکمه شروع و توقف است و دکمه وسط همان دکمه تنظیمات دستگاه است.

فشارسنج فوکسی دارای بازوبند اختصاصی تولید شده توسط این برند است, رابط این بازوبند را باید به بخش چپ بدنه دستگاه متصل کنید. این یک بازوبند باکیفیت و مناسب برای دور بازوی 22 تا 36 سانتی‌متر است.

نمایشگر فشارسنج فوکسی دارای بخش‌های بسیار متنوع است. برای آموزش استفاده از فشارسنج فوکسی باید با تمامی بخش‌های نمایشگر آشنایی داشته باشید. در بخش بالای نمایشگر، شماره کاربر و تنظیمات زمان و تاریخ قرار گرفته‌اند. در بخش پایین، پالس، شماره حافظه، علامت حافظه، اخطار باتری ضعیف و میزان پالس قرار دارند و در بخش وسط نیز می‌توانید اطلاعات اصلی مانند فشار سیستولیک، فشار دیاستولیک و طبقه‌بندی فشار خون را ببینید.

نکات آموزش استفاده از منابع انرژی برای فشارسنج فوکسی

فشارسنج فوکسی هم از طریق باتری و هم از طریق آداپتور کار می‌کند. جایگاه باتری در زیر فشارسنج است که به‌راحتی می‌توانید درب محفظه آن را بردارید و 4 باتری قدرتمند AA از نوع 1.5 ولتی قلیایی را درون آن قرار دهید. نمایشگر دستگاه، میزان شارژ باتری را نیز نشان می‌دهد. از سوی دیگر در زمان اتصال آداپتور، دستگاه از انرژی باتری استفاده نمی‌کند. اگر در طول اندازه‌گیری فشار خون، اتصال آداپتور به هر دلیلی قطع شود باید آداپتور را دوباره متصل کرده و اندازه‌گیری را از ابتدا شروع کنید.

آموزش تنظیمات تاریخ و زمان فشارسنج فوکسی

برای راه‌اندازی دستگاه فشارسنج فوکسی پیش از هر چیز باید کاربر را انتخاب کنید. این دستگاه قابل استفاده برای دو کاربر است. وقتی دستگاه خاموش است، دکمه تنظیمات (دکمه وسط/SET) را فشار دهید. با فشار دادن دکمه MEM، نشانگر بین کاربر یک و دو حرکت می‌کند. حال می‌توانید یکی از دو کاربر را انتخاب کنید و با فشار دادن دکمه SET از این بخش خارج شده و وارد تنظیمات تاریخ (ابتدا سال و …) می‌شوید.

در تنظیم سال می‌توانید از دکمه‌های منفی و مثبت برای کاهش و افزایش اعداد استفاده کنید. در مقابل برای تنظیم روز و ماه و همچنین ساعت و دقیقه باید از دکمه MEM استفاده کنید که با هر بار فشار دادن آن، یکی به عدد مورد نظر افزوده می‌شود. با فشار دادن دکمه تنظیمات، حالت تنظیم کلی کامل می‌شود. البته در ادامه این مرحله امکان انتخاب بین سخنگوی خاموش یا روشن وجود دارد. با فشار دادن دکمه MEM، امکان انتخاب بین دو حالت SP OFF یا SP ON وجود دارد. و با فشار دادن دکمه SET انتخاب حالت سخنگو (خاموش یا روشن) انجام می‌شود.

 

نکات مقدماتی استفاده از فشارسنج فوکسی برای اندازه‌گیری فشار خون

اگر می‌خواهید فشار خون را با دقت بالا اندازه‌گیری کنید باید به برخی از نکات دقت کنید. برای مثال با وجود دقت بالای این فشارسنج، شرایط بدنی شما می‌تواند فشار خون شما را از حالت طبیعی خارج کند و نتیجه دقیقی را دریافت نمی‌کنید. به‌همین‌دلیل پیشنهاد می‌شود پیش از استفاده از دستگاه، دقایقی از فعالیت‌های روزانه دست بکشید و خود را آرام کنید. همچنین از خوردن، سیگار کشیدن، نوشیدن الکل، حمام رفتن و ورزش کردن، قبل از اندازه‌گیری فشار خون خودداری کنید.

یک نکته دیگر این‌که لباس‌هایی با آستین‌های چسبان می‌توانند بر اندازه‌گیری فشار خون تاثیر بگذارند. بنابراین آن‌ها را تعویض کنید. نکته دیگر این‌که همواره بازوبند را روی یک دست (معمولا دست چپ) ببندید. همچنین برای ایجاد یک تاریخچه دقیق از فشار خون همواره در یک زمان مشخص از روز، فشار خون را اندازه‌گیری کنید.

برخی از نکات مهم دیگر در این زمینه عبارتند از:

  • بازوبند را شل نبندید
  • در زمان اندازه‌گیری فشار خون، عضلات خود را منقبض نکنید
  • در زمان اندازه‌گیری فشار خون، پاهای خود را روی هم نیندازید
  • می‌توانید از یک بالش برای نگه داشتن بازو استفاده کنید
  • برای اندازه‌گیری متوالی فشار خون باید دست کم سه دقیقه فاصله زمانی در نظر بگیرید

نکات آموزش تنظیم بازوبند فشارسنج فوکسی

برای شروع استفاده از بازوبند فشارسنج فوکسی باید بازوبند با نوار چسب به سمت پایین را به‌صورت صاف روی میز قرار دهید. انتهای بازوبند را از حلقه فلزی عبور دهید، بنابراین یک دایره تشکیل می‌شود و انتهای نوار چسب به سمت بیرون قرار می‌گیرد. سپس باید بازوبند فشارسنج را روی بازوی دست چپ خود بکشید طوری‌که لوله در جهت پایین بازو باشد. بازوبند را ببندید و مطمئن شوید که لبه پایینی بازوبند تقریبا 2 تا 3 سانتی‌متر بالاتر از آرنج شما قرار گرفته و لوله لاستیکی در سمت داخلی بازو بازوبند را رها کرده است.

مراحل بعدی عبارتند از:

  • انتهای آزاد بازوبند را محکم کنید و بازوبند را با چسباندن نوار چسب ببندید
  • دستبند را با برچسب ایمن کنید به‌طوریکه راحت بوده و محکم یا شل نباشد

روش اندازه‌گیری فشار خون با استفاده از دستگاه فشارسنج فوکسی

بعد از تنظیم صحیح دستبند می‌توانید فرایند اندازه‌گیری فشار خون را شروع کنید. اولین مرحله، فشار دادن دکمه START/STOP است. در این زمان، پمپ دستگاه شروع به پر کردن دستبند با هوا می‌کند. پس از پر شدن دستبند، پمپ متوقف می‌شود و فشار نیز به آرامی کاهش می‌یابد. وقتی دستگاه فوکسی سیگنال را پیدا کند، نماد قلب شروع به چشمک زدن می‌کند. با پایان اندازه‌گیری صدای بوق بلندی شنیده‌ می‌شود و تمامی اطلاعات فشار خون و … روی نمایشگر ظاهر می‌شوند. برای قطع اندازه‌گیری به دلایلی مانند احساس ناراحتی فرد و … می‌توانید از دکمه START/STOP استفاده کنید.

کار با دستگاه فشارسنج فوکسی آسان است

فشارسنج فوکسی یکی از دقیق‌ترین فشارسنج‌های دیجیتالی بازار است که افراد مختلف و حتی مجموعه بهداشت و درمان می‌توانند از آن استفاده کنند. این دستگاه به‌گونه‌ای طراحی شده است که سالمندان و بیماران بتوانند بدون دشواری خاص از آن استفاده کنند.

با خواندن نکات آموزش استفاده از فشارسنج فوکسی و مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه می‌توانید به آسانی فشار خون خود یا اطرافیانتان را اندازه‌گیری کنید. برای خرید این دستگاه‌ها نیز کافی در سایت بازرگانی فوکسی، این محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید. همکاران ما در این مجموعه همچنین خدمات پشتیبانی حرفه‌ای را به شما ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *